Hayat Seyehat Hayırlı Yolculuklar Diler…

Merhaba,
Herkes otobüsle yapılan uzun yolculukları sevmez ama bu uzun otobüs yolculuklarını sevenlerin olmadığı anlamına gelmiyor değil mi? 
Uzun otobüs yolculuğu güzeldir aslında; düşündürür, uyutur, uyandırır, merak ettirir, seni başka yere götürür belki bildiğin belki bilmediğin, heyecanlandırır, müzik dinletir sonra bıktırır müzikten, anlamsız gelir bazı şeyler, anlamlıyı aramaya sürükler, arayışa sürükler bazen kendini bazen hayatını bazen yaşama sebebini bazen yaratıcıyı bazen dünyayı vb. çok şeyi aramana ve düşünmene sebep olur, insanın anlam arayışının sebebi olur aslında, acıktırır, susatır, oturduğun yerde hiçbir şey yapmadan yorar seni ne gibi? Bu saydıklarım neyi hatırlatı size? Ben cevap veriyim.

HAYAT…

Doğduk, doğmamızla HAYAT SEYEHAT firmasının otobüsüne bindik ve yolculuğumuz başladı. Bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, yetişkinlik, yaşlılık, hayat otobüsü bütün bu duraklardan geçirdi bizi kimine durduk takıldık kimine takılmadık, takıldığımıza beynimiz anılarımız takıldı ama hayat otobüsü aldı bedenimizi götürdü. Kimi durakta güzel anılar bıraktık kimi durakta güzel olmayan, ama yaşadık. Ölümümüzle yolculuğumuz son bulacak ve gerçek olan yere gideceğiz belki bi şehir, belki bi ülke, belki bi gezegen, belki evren kadar sonsuz bi yer ama bu yolculukta herkesin yaptıklarının karşılığını alacağı bi yer olacak bunu biliyoruz, yoksa neden bu yolculuk olsun ki?
Hayat otobüsünün şöyle bir özelliği var ne zaman yolculuğunuzun biteceği, hangi durakta son vereceği, nerede ineceğiniz belli değildir.Her an her şey olabilir. Gerçek otobüste de belli değildir her an bir kaza olabilir:) fakat olmayacağını düşünerek yazıma devam ediyorum.
Lafı fazla uzatmıyorum sevgili okur çünkü uzatırsam bu konu istediğiniz yere çekilir.
Uzun lafın kısası hayat bir yolculuk ve ne zaman bu yolculuğun biteceği bilinmiyor. Gerçek otobüsle bir yolculuk yaptığımızda otobüs firmasının bir sahibi olduğunu biliyoruz tabiki hayat otobüsünün de bir sahibi var. Bindiğimiz gerçek otobüs verdiğimiz ücrete göre bizi bir yere götürüyor, hayat otobüsü bizi bedava aldı, yolda yapacaklarımızla ya da yapmayacaklarımızla bizi ya güzel bi yere ya da güzel olmayan bi yere götüreceğinden kuşkunuz olmasın.
O zaman bu hayat yolculuğunun hakkını verelim sevgili okur.
HAYAT SEYEHAT HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLER…
SAĞLICAKLA KALIN…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir